5 narzędzi, które pomogą Ci poprawić znajomość języka angielskiego w piśmie

Ludzie często nie doceniają tego, jak trudno jest w sposób spójny wyrazić słowo pisane na papierze lub, w zależności od przypadku, na ekranie komputera. Język angielski jest trudny do opanowania dla rodzimych użytkowników, więc jeśli angielski nie jest Twoim pierwszym językiem, to zupełnie normalne, że od czasu do czasu będziesz miał z tym problemy. Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności pisania po angielsku lub chcesz je całkowicie zmienić, dobra wiadomość jest taka, że dzięki nowoczesnej technologii masz do dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci we wszystkim, od gramatyki angielskiej po strukturę zdań i dobór słów. Oto pięć narzędzi, które pomogą Ci poprawić znajomość języka angielskiego w piśmie.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po pisaniu po angielsku.

5 narzędzi do nauki angielskiego, dzięki którym poprawisz swoje umiejętności pisania

Te narzędzia pomogą Ci na różne sposoby, od poprawy gramatyki po pomoc w znalezieniu nowych słów. Większość z tych narzędzi jest darmowa lub przynajmniej posiada darmową wersję, do której możesz uzyskać dostęp. A więc zaczynajmy!

1. Hemingway

Hemingway to narzędzie do edycji, którego nie mogą się pozbyć zarówno pisarze, studenci, jak i biznesmeni. Strona Hemingway to narzędzie do edycji, które zostało zaprojektowane, aby pomóc pisarzom zrozumieć złożoność i prostotę pisanych przez nich zdań oraz poprawić ich czytelność. Program zwraca uwagę na zdania, które nie mają sensu lub są zbyt złożone, i podpowiada, jak można ułatwić ich czytanie. Grammarly to kolejne narzędzie do sprawdzania gramatyki, które pomaga uprościć pisanie i uczynić je bardziej czytelnym.

2. Pomoc programu Microsoft Word

Jeśli większość swoich tekstów piszesz online, prawie na pewno korzystasz z edytora tekstu, takiego jak Microsoft Word. Dla tych z Was, którzy często używają programu Word, ale od czasu do czasu mają z nim problemy, pomoc programu Microsoft Word jest idealnym rozwiązaniem. Znajduje się tam wiele przydatnych przewodników i samouczków, które pomogą nauczyć użytkowników, jak efektywnie korzystać z programu Word, aby poprawić swoje umiejętności pisania, np. jak poprawnie pisać tekst wielkimi literami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz narzędzia do sprawdzania pisowni, czy też chcesz się dowiedzieć, jak stosować poprawną gramatykę lub strukturę zdań, w Pomocy programu Microsoft Word znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

3. Thesaurus

Strona Thesaurus jest idealna dla osób, które chcą nie tylko poprawić swoje umiejętności pisania po angielsku, ale także dowiedzieć się więcej o języku angielskim. Strona oferuje znaczenia słówdefinicje, przydatne wskazówki gramatyczne, quizy i wiele innych. Nawet najbardziej utalentowani pisarze otwarcie przyznają, że od czasu do czasu zaglądają na stronę internetową Thesaurus.

4. Codzienne porady dotyczące pisania

Jak zapewne się domyślasz, strona Daily Writing Tips oferuje liczne porady, które mają pomóc w doskonaleniu umiejętności pisania. Każdego dnia na stronie pojawiają się nowe wskazówki, dzięki czemu nigdy nie przestaniesz się uczyć. Najczęściej porady są prezentowane w formie artykułów, choć czasami pojawiają się quizy, dzięki którym możesz sprawdzić swoją wiedzę. Niezależnie od tego, czy chcesz popracować nad swoją ortografią, gramatyką, interpunkcją, czy nawet słownictwem, codzienne wskazówki dotyczące pisania z pewnością pomogą Ci w krótkim czasie poprawić swoje umiejętności pisania po angielsku.

[subscription_form]

5. Ścieżka nauki

Ostatnią pozycją na naszej dzisiejszej liście jest Learning Path. Ta strona zapewnia odwiedzającym dostęp do serii darmowych kursów kreatywnego pisania, które pochodzą z niezwykle wiarygodnych i szanowanych źródeł. Czy chcesz poprawić swoje umiejętności pisania esejów, poezji, a nawet jeśli chcesz rozgałęzić się w fikcji, Learningpath.org okaże się bardzo pomocne.

Autor

Krzysztof Guzik

Redakcja tlumaczeniabezbiura.pl